Pre lekárov aj 1000 EUR mesačne

Autor: Miroslav Bulejčík | 21.11.2011 o 8:21 | Karma článku: 20,87 | Prečítané:  3932x

Milí lekári, držím vám palce v boji za zvýšenie platu a iných výhod dohodnutých v kolektívnom vyjednávaní. Tých 300 EUR mesačne deklarovaných ministrom, och, to by som bral všetkými desiatimi. Ja viem, almužna; málo za to, že dennodenne v duchu Hippokratovej prísahy nezištne (?) pomáhate nám – pacientom. Keby bolo na mne aj 1000 EUR mesačne by som vám prihodil.

Ale ako sa hovorí v súkromnej sfére (kde žiaľ, alebo Bohu dík pracujem), keď žiadate svojich obchodných partnerov o navýšenie ceny za svoje služby. Čo je pridaná hodnota? Milí lekári, za tristo EUR mesačne, ako vašu pridanú hodnotu pre mňa, pacienta, chcem toto: 1. ÚSMEV Chcem, aby ste sa na mňa usmievali. Nechcem byť stresovaní svojimi chorobami. Chcem vidieť vo vašom úprimnom úsmeve odhodlanie pomôcť mi. 2. Som ČLOVEK s veľkým Č. Tak sa ku mne aj správajte. Nechcem sa cítiť ako niekto, kto vás obťažuje svojimi problémami, niekto, kto je len číslo na zozname, kto kradne váš drahocenný čas. 3. Som OSOBNOSŤ. Nepodceňujte moje otázky. Nesprávajte sa ku mne ako k „nímandovi“ bez vzdelania. Boli by ste prekvapení, čomu všetkému rozumiem, akú problematiku mám naštudovanú, resp. načo som špecialista. 4. NASADENIE. Chcem vidieť úprimné nasadenie voči mojim problémom. Chcem otvorenosť, pravdu a takt vášho vystupovania. Keď vyjdem z vašich dverí, chcem si povedať, „tak toto je pán doktor, človek, ktorý urobí všetko preto, aby mi pomohol a i keď sa to nepodarí, viem, že urobil pre to maximum“. Je toho málo za tristo EUR mesačne? Tak čo milí lekári, akú pridanú hodnotu nám ponúkate?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?